, ,

Zamanında Ortalığı Kasıp Kavuran 10 Barış Manço Şarkısı

Dün söz yazarı ve besteci büyük sanatçı Barış Manço’nun doğum günüydü biz de kendisini efsane şarkılarıyla anmak istedik.İşte 10 efsane Barış Manço şarkısı.

 1. Can Bedenden Çıkmayınca

  Söz-müziği Barış Manço’ya ait olan bu şarkı ‘Darısı Başınıza’ adlı albümde yer almaktadır.Albüm 1989 senesinde piyasaya sürülmüştür.

   

 2. Alla Beni Pulla Beni

  Tarzıyla Türk müziğine yeni bir soluk getiren Manço’nun yine alışılmışın dışına çıktığı bu eserin de söz-müziği kendisine aittir.’Sözüm Meclisten Dışarı’ albümüyle 1981 yılında sevenleriyle buluşmuştur.

   

 3. Dağlar Dağlar

  45’lik projesi altında 1970 yılında dinleyicilere sunulan bu şarkının da söz-müziği kendisine aittir.

   

 4. Sarı Çizmeli Mehmet Ağa

  Belki de Türkiye’nin en çok coverı yapılan parçalarından biri olan bu şarkının da söz ve müziği Barış Manço’ya aittir.’Yeni Bir Gün’ adlı albümle 1979 yılında dinleyiciyle buluşmuştur.

   

 5. Kol Düğmeleri

  45’lik projesi sayesinde dinleme şansı bulduğumuz başka bir şarkı olan Kol Düğmelerinin de söz ve müziği Barış Manço’ya aittir.

   

 6. Gülpembe

  Bizim nesilin solosunu Sinan Çetin müziği olarak bildiği bu şarkının bestesi Ahmet Güvenç’e sözü ise büyük ustaya aittir.Kendisini kaybettiğimiz gün sevenleri evinin önünde hep beraber bu şarkıyı söylemişlerdir.

   

 7. Hal Hal

  Bir zamanların en popüler parçalarından olan bu şarkının da söz-müziği Barış Manço’ya aittir.45’lik projesiyle 1981’de dinleyiciyle buluştu.

   

 8. Domates Biber Patlıcan

  O hep sıradışıydı bunu bu şarkının isminden de anlayabilirsiniz , söz-müziğin kendisine ait olan bu parça ‘Darısı Başınıza’ albümüyle 1989 senesinde bizlerle buluştu.

   

 9. Ben Bilirim

  1975’te 45’lik projesiyle dinleyiciyle buluşan bu parçanın söz-müziği Barış Manço’ya aittir.

   

 10. Kara Sevda

  ‘Darısı Başımıza’ adlı albümle 1989 yılında dinleyicisiyle buluşmuştur.Söz ve müziği Barış Manço’ya ait olan şarkı yine klasikleşmiş eserlerden biridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir