,

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken 10 Anime

Ülkemizde son yıllarda anime izleyen kişiler her geçen gün artış göstermektedir. Anime izlemeye başlayacak kişilerin bu animeleri kesinlikle izlemesini tavsiye ediyoruz.

10- Rurouni Kenshin:

Meiji Devriminde birçok adam öldüren Himura Kenshin, Hitokiri Battousai ismi verilen bir suikastçıdır. Devrimin bitmesinden sonra hiç kimseyi öldürmeyeceğine yemin etmiştir ve gezgin olarak seyahat etmeye başlamıştır.

9- Code Geass:

Büyük Britanya İmparatorluğu, yeni geliştirdikleri silahlarla Japonya’yı işgal etmişlerdir. Japonya’nın ismi Alan 11 olarak değiştirilmiştir. Savaştan 7 yıl sonrasında Lelouch lise öğrencisidir. İçerisinde bir askeri sır barındıran bir kamyonun çalınmasından sonra Lelouch’un hayatı değişecektir.

8- Kuroshitsuji:

Victoria döneminde İngiltere’nin asil ailelerinden Phantomhive’ler bir yangında ölmüşlerdir. Yangından iki sene sonra Phantomhive’ların kaybolan oğulları Ciel Phantomhive, beraberinde Sebastian Michaelis isminde bir hizmetkârla aniden ortaya çıkar.

7- Hellsing:

İngiliz hükümeti için görev yapan Hellsing, vampirleri avlayan bir örgüttür. Hellsing’in üstün eğitimli askeri Alucard ise bir vampirdir.

6- Elfen Lied:

Diclonius adı verilen insanüstü varlıklar bilim adamları tarafından gizli bir yeraltı tesisinde incelenmektedirler. Bir Diclonius olan Lucy yeraltı tesisinden kaçmayı başarır ancak kaçtığı sırada aldığı darbe nedeniyle hafızasını kaybetmiştir.

5- Fullmetal Alchemist Brotherhood:

İki kardeş olan Edward ve Alphonso annelerini bir hastalık sonucu kaybetmişlerdir. Simyanın gücüyle, iki kardeş annelerini hayata döndürmeye çalışırlar. Fakat onlar için bu çalışmanın bedeli ağır olacaktır.

4- Bleach:

İchigo Kurosaki, ruhları görme yeteneği bulunan bir öğrencidir. Tuhaf giyimli bir yabancı birden İchigo’nun yatak odasında belirir ve İchigo’nun kendisini görmesine oldukça şaşırmıştır. Bu yabancı bir shinigami olan Rukia Kuchiki’dir ve İchigo’nun hayatı o geceden sonra değişir.

3- Naruto:

12 sene önce, şeytan tilki Kyuubi Konohagakure’ye saldırmıştır. Birçok insanı katleden şeytan tilki Dördüncü Hokage tarafından, yeni doğan bir bebeğin içine hapsedilir. Bu çocuğun adı ise Uzumaki Naruto’dur.

2- Death Note:

Shinigami Ryuk bir gün Ölüm Defteri adı verilen bir defteri dünyaya atar. Yagami Light isimli bir lise öğrencisi bu defteri bulur ve defterin işe yaradığını anlamasından sonra kendince adalet dağıtmaya başlar.

 

1- One Piece:

Korsan kral Gold Roger, idam edildiği sırada elde ettiği servetinin Grand Line’da olduğunu söylemiştir. Monkey D. Luffy’nin hayali korsan kralı olmaktır ve One Piece adlı hazinenin peşine düşer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir