, , ,

Bisiklete yeni başlayacak kullanıcıların olmazsa olmazı olan ürünler

Bu listemizde bisiklete başlayacak veya başlamayı düşünen yazarlara neler gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

 1. Kask

  Tabi ki önceliğimiz olan güvenlik için en can alıcı noktalardan birisi olan kaskdır.Bisikletle ilgilenen herkesten duyabileceğiniz şu söz kulağınıza küpe olsun ‘bakkala bile gitsen kask takacaksın’.Bizim de sizlere kesinlikle edinmeniz gereken bir ekipman olduğunu söylemek boynumuzun borcu.Kaskın işlevlerini pek anlatmayacağım tahmin edeceğiniz üzere hayat kurtarır bunu bilmeniz yeterlidir.Peki ben ne bilirim , ne anlarım kasktan derseniz İki teker bir adam adlı youtube kanalının hazırladığı bu rehber video oldukça açıklayıcıdır.

   

 2. Ön ve arka ışık seti

  Bisikletinizin araç sürücüleri tarafından fark edilmesini sağlamak sizin en önemli görevinizdir bir bisiklet kullanıcısı olarak siz her zaman korunan tarafsınız çünkü kaporta sizsiniz ne yazık ki.Bunun için ise kaliteli ön ve arka ışığa sahip olmak çok önemli bir detaydır.

 3. Bisiklet eldiveni

  Uzun süreli kullanımlarda elimizi koruyan , olası bir kaza düşme vb. durumlarda daha az hasar almamızı sağlayan bu ekipmanımız bisiklet için özel olanlarından seçilmelidir rastgele bir eldiven seçiminiz elinizin gidondan kayması sonucu kazalara yol açabilecektir.Tam ve kesik olmak üzere kışlık ve yazlık modelleri vardır.

 4. Bisiklet gözlüğü

  Görüş açısı çok geniş olan bu gözlükler bisiklet için özel olarak tasarlanmış olup gözlerimizi rüzgardan ve dış etmenlerden koruyan çok önemli bir ekipmanımızdır.Göz sağlığımız için önemini ve nasıl seçilmesi gerektiği konusunda ise sözü yine iki teker bir adama bırakıyorum kendisinden bu konuda da yardım alabilirsiniz.

 5. Bisiklet için multitool

  Bir isviçre çakısına benzeyen bu alet üzerinde bir çok uç bulundururak nerdeyse bu aleti kullanarak bisikleti söküp takmamızı bile sağlayabilir.Acil durumlar ve düzeltilmesi gereken aksaklıklar için bir bisikletçinin yanında olması gereken olmazsa olmazıdır.

 6. Yedek iç lastik ve yama seti

  Eğer uzun süreli biraz da şehirden uzakta olan turlar sizin tarzınız ise bu ekipman sizin can yoldaşınızdır.Lastiğimizin patlamasına karşın yanımızda yamamız daha da büyük bir olay varsa yedek iç lastiğimiz bizim için hayat kurtarıcı olacaktır.Tabi multitoolunuzu yanınıza almayı unutmayın 😀

 7. Bisiklet pompası

  Şimdi multitoolumuzu aldık yanımıza iç lastiğimizi de aldık , iyi güzel aldık ama pompasız bunlarla ne yaparız artık bilemiyoruz o yüzden bir tane de kolay taşınabilir olmasına dikkat ederek bir de pompa ediniyoruz.Ne kadar hafif olabiliyorsak o kadar iyidir bisiklette o yüzden ufak ve taşınabilir olmasına dikkat ediyoruz.

 8. Bisiklet suluğu

  Eğer gezgin bir kişiliğiniz var ise bisiklet sürerken bir anda kendinizi çok farklı bir yerde , temiz su kaynağı olmayan bir yerde bulabilirsiniz ve bu gibi durumlarda bir bisikletçi olarak su olmazsa olmazınızdır eğer ki benim gezilerim şehir içi derseniz o tarz durumlarda ise bisikletten inmeden yani durup zaman kaybetmeden su ihtiyacınızı karşılamak için bu ekipman önemli bir noktadadır.Bu son maddemiz biraz keyfi olup yine de taşınması tavsiye edilmektedir 😀

KEYİFLİ PEDALLAMALAR ŞİMDİDEN…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir